porady do nostryfikacji dyplomu

4 wskazówki jak zdać nostryfikację za pierwszym razem

Już mówiłem o tym, jak przejść proces nostryfikacji dyplomu lekarza w Polsce. Dzisiaj chcę podzielić się wskazówkami na temat tego, jak zdać nostryfikację za pierwszym razem.

Wskazówka 1: Przygotowuj się tylko z polskich podręczników

Nawet nie bierz pod uwagę możliwości przygotowywania się do egzaminu z jakichkolwiek podręczników w języku rosyjskim i innych książek, w języku INNYM niż polski. Gdy zaczynałem przygotowywania, nie znałem żadnej polskiej terminologii medycznej i musiałem się jej jakoś nauczyć, bo egzamin odbywa się przecież po polsku.

Wskazówka 2: Zaplanuj sobie więcej czasu

Jeśli nie jesteś geniuszem, na przygotowanie do egzaminu nie wystarczy Ci jeden miesiąc. Zazwyczaj przygotowanie zajmuje cały rok. Oczywiście, wszystko zależy od czasu, jaki codziennie będziesz przeznaczać na przygotowania do nostryfikacji.

Wskazówka 3: Odłóż pieniądze

Cena nostryfikacji egzaminu wynosi około 600 euro. Każda kolejna próba jest dodatkowo opłacana i kosztuje tyle samo. Do tej kwoty należy dodać jeszcze dojazd do miasta, w którym znajduje się uniwersytet organizujący egzamin, a także koszty noclegu i wyżywienia.

Wskazówka 4: Miej cierpliwość

Musisz przyswoić sobie dużo materiału po polsku. Aby dobrze przygotować się do egzaminu potwierdzającego dyplom lekarza, musisz przecież przeczytać nie jedną książkę i przejść nie jeden test. Możemy Ci to ułatwić, dzięki najważniejszym materiałom, które zebraliśmy w jednym miejscu i do których zapewniamy dostęp za symboliczną opłatę. Za Ciebie jednak nikt niczego się nie nauczy.

Brak komentarzy

Opublikuj komentarz